| 貿易形式 | 內貿/外貿 | 能力 | 88888888 |
| 主要設備 | 注塑機 | 設備數量 | 15+ |
【產品展示】
【產品介紹】
| 產品名稱 | 元件盤/膠軸 |
| 工廠型號 | ab-j-1# |
| 主料 | ps(聚苯乙烯)polystyrene |
| 材料密度 | 1.04g/cm³ |
| 顏色 | 藍色 |
| 膠盤規格 | φ=180mm |
| 膠軸規格 | φ=70mm h=16mm |
| 產品重量 | 64.2g |
| 產品用途 | 配合收料帶用于收納電子元器件 |
【工廠介紹】
廣州市番禺奧博塑料廠籌建于2003年,是一家專注于各種生活用品、工業用品等塑膠產品和模具設計、研發、及售后服務于一體的制造、工廠。
自建廠到如今,目前擁有2000多平方米的廠房,12臺注塑機器和一個獨立的模具研發、設計、中心。員工近100名,尤其擅長精密塑膠模具的設計、。同時建立了完善的售后服務體制,致力于為客戶最優質的產品和可靠滿意的售后服務。
擁有一流的管理團隊,其中不乏有模具行業20年經驗的資深人士,我們團隊有7年的合作共事經驗,密切配合,以國內外市場為導向,以新產品和技術開發為支撐,嚴格控制質量,推動科學管理,擴張工廠規模,為把建設成為一流高效的工廠而努力奮斗
始終以“品質第一、信譽第一、用戶至上、優質服務”為經營理念,奉行“精益求精、持續改進、質量就是企業的生命”的品質方針,把制造“零缺陷”產品當成奧博人的社會責任和使命。
our factory was founded in 2003, it is collected one-stop business with plastic, electronics and packagings. we indendently deal in product development, production, and perfect after-sales service.
we currently has more than 3,000 square meters area of factory, more than 10 injection molding machines, a separate mold r & d center, a professional electronic production manufacturing workplace, and supporting the quality department since we established.
we have in dozens of senior managers who have 20 years of industry experience, and more than 150 highly qualified staff. our products are based on strict quality controlling, and acknowledged the management mode of iso9000,we are highly welcome you to our factory .
we will show you a high quality and excellent products of chinese factories .
if you need more detailed document informations about products, please contact us soon and we will communicate with you at the first time .
【聯系方式】