| 元器件型號 | 廠商 | 描述 | 數量 | 價格 |
|---|---|---|---|---|
| MAX6341CPA+ | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES BURIED ZNR 8-PDIP | 16 | 1:$12.77000 25:$11.03000 100:$8.62630 |
| MAX6350EPA+ | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES BURIED ZNR 8-PDIP | 0 | 50:$12.26000 |
| MAX6341EPA+ | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES BURIED ZNR 8-PDIP | 0 | 50:$12.26000 |
| MAX6325EPA+ | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES BURIED ZNR 8-PDIP | 0 | 50:$12.26000 |
| MAX6350CPA+ | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES BURIED ZNR 8-PDIP | 0 | 50:$11.03000 |
| MAX6350ESA+T | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES BURIED ZNR 8-SOIC | 0 | 2,500:$9.66912 |
| MAX6341ESA+T | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES BURIED ZNR 8-SOIC | 0 | 2,500:$9.66912 |
| MAX6350CSA+T | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES BURIED ZNR 8-SOIC | 0 | 2,500:$8.71638 |
| MAX6341CSA+T | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES BURIED ZNR 8-SOIC | 0 | 2,500:$8.71638 |
| MAX6325CSA+T | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES BURIED ZNR 8-SOIC | 0 | 2,500:$8.71638 |
| MAX873AESA+T | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES PREC 2.5V 8-SOIC | 0 | 2,500:$8.70350 |
| MAX6241AEPA+ | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES BURIED ZNR 8-PDIP | 0 | 50:$8.51000 |
| MAX875AESA+T | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES PREC 5V 8-SOIC | 0 | 2,500:$7.99538 |
| MAX6126A28+ | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES PREC 2.8V 8-UMAX | 0 | 50:$7.98000 |
| MAX876AESA+ | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES PREC 10V 8-SOIC | 0 | 100:$7.87000 |
| MAX6126B28+ | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES PREC 2.8V 8-UMAX | 0 | 50:$6.98000 |
| MAX6133AASA50+T | Maxim Integrated Products | IC VREF SERIES PREC 5V 8-SOIC | 0 | 2,500:$6.75938 |
| 類別: | 集成電路 (IC) |
|---|---|
| 基準類型: | 串聯,隱埋式齊納 |
| 輸出電壓: | 4.096V |
| 容差: | ±0.02% |
| 溫度系數: | 1ppm/°C |
| 輸入電壓: | 8 V ~ 36 V |
| 通道數: | 1 |
| 電流 - 陰極: | - |
| 電流 - 靜態: | 3.2mA |
| 電流 - 輸出: | 15mA |
| 工作溫度: | 0°C ~ 70°C |
| 安裝類型: | 通孔 |
| 封裝/外殼: | 8-DIP(0.300",7.62mm) |
| 供應商設備封裝: | 8-PDIP |
| 包裝: | 管件 |