| 元器件型號 | 廠商 | 描述 | 數量 | 價格(人民幣) |
|---|---|---|---|---|
| PD43-392M | API Delevan | 固定電感器 3.9uH 20% .094ohm Choke SMT Inductor | 可訂貨 | 1,500:¥19.73 |
| 103-271J | API Delevan | 固定電感器 .27uH 5% .23ohm Chip SMT RF Ind | 可訂貨 | 50:¥255.58 100:¥238.95 500:¥231.56 1,000:¥218.04 |
| SP1008-103G | API Delevan | 固定電感器 Shielded Surface Mount Power Inductor Surface Mount Power Inductor, 10uH at 2%, DCR Max: 1.6 Ohms, Max Current: 265mA, Incremental Current: 472mA with L decreased by 5% | 可訂貨 | |
| SP1210-124K | API Delevan | 固定電感器 Shielded Surface Mount Power Inductor Surface Mount Power Inductor, 120uH at 10%, DCR Max: 9.6 Ohms, Max Current: 147mA, Incremental Current: 118mA with L decreased by 5% | 可訂貨 |
| 類別: | 半導體模塊 >> 固定電感器 |
|---|---|
| RoHS: | 否 |
| PDF參數: | |
| 制造商 | AVX |
| 電感 | 6.8 nH |
| 容差 | |
| 最大直流電流 | 150 mA |
| 最大直流電阻 | 0.5 Ohms |
| 工作溫度范圍 | - 55 C to + 125 C |
| 自諧振頻率 | 6800 MHz |
| Q 最小值 | 5 |
| 尺寸 | 0.3 mm W x 0.6 mm L x 0.3 mm H |
| 屏蔽 | |
| 端接類型 | SMD/SMT |
| 封裝 / 箱體 | 0201 (0603 metric) |