| 品牌 | 友達(dá)auo | 型號(hào) | t370xw01 |
| 種類 | lcd液晶屏 | 屏幕尺寸 | 37(英寸) |
| 色彩 | 16.7m | 亮度 | 500 |
| 對(duì)比度 | 1200 | 分辨率 | 1366*768 |
| 響應(yīng)時(shí)間 | 8(ms) | 可視角度 | 176(°) |
拆機(jī)a屏
auo友達(dá) t370xw01 37寸液晶屏
支持1080i
聯(lián)系電話:15899773980 彭先生
| model: | t370xw01 |
| manufacturer: | au optronics |
| manufacturer abbreviation: | auo |
| category: | lcd tv |
| size (inches): | 37" |
| active area: | 819.6 x 460.8mm |
| aspect ratio: | 16:9 |
| brightness (cd/m2): | 500 |
| color saturation (ntsc%): | 72 (ebu=100%) |
| contrast ratio: | 1200:1 |
| interface: | 1ch lvds |
| light source: | 20 ccfl |
| mode: | premium mva |
| number of colors: | 16.7m (8 bit) |
| outline dimentions (mm): | 877.0 x 514.6 x 54.7mm |
| pixel pitch: | 0.6mm |
| power consumption: | 142w |
| production: | now |
| resolution (pixel): | wxga (1366 x 768) |
| response time (ms) (at 25°c): | 8 (gray to gray) |
| supply voltage: | 12v |
| view angle (h/v): | 176 / 176 |
| weight: | 10300g |