型號: 0805CS-151XKLD
廠商: COILCRAFT INC
元件分類: 通用定值電感
英文描述: 1 ELEMENT, 0.15 uH, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
封裝: CHIP
文件頁數: 2/2頁
文件大小: 173K
代理商: 0805CS-151XKLD
0805CS Series (2012)
Typical Q vs Frequency
Document 100-2
12 nH
6.8 nH
3.3 nH
22 nH
39 nH
68 nH
120 nH
270 nH
100
Frequency (MHz)
Q
F
actor
1,000
Typical L vs Frequency
1,000
Frequency (MHz)
Inductance
(nH)
220 nH
100 nH
39 nH
15 nH
3.3 nH
A max
B max
C max
D ref
E
F
G
H
I
J
Parts/reel: 7
″ 2,000; 13″ 7,500 Tape width: 8 mm