型號: 0805CS-221XGBD
廠商: COILCRAFT INC
元件分類: 通用定值電感
英文描述: 1 ELEMENT, 0.22 uH, CERAMIC-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
封裝: CHIP
文件頁數: 2/2頁
文件大小: 90K
代理商: 0805CS-221XGBD
Coilcraft, Inc. 2005
0805CS Series (2012)
Specifications subject to change without notice.
Please check our website for latest information.
Document 100-2
Revised 12/28/04
Typical Q vs Frequency
Typical L vs Frequency
I
J
H
A
B
overall
F
G
E
terminal
F
C
D
Terminal wraparound:
approx 0.015/0,38 both ends
Recommended
Land Pattern
A max B max C max D ref
E
G
H
I
J
0.090
Inductance
Frequency (MHz)
220 nH
100 nH
39 nH
15 nH
3.3 nH
12 nH
6.8 nH
3.3 nH
22 nH
39 nH
68 nH
120 nH
270 nH
100
Frequency (MHz)
Q
actor
1000
Weight:
10.2 – 11.6 mg
Terminations:
Platinum/palladium/silver
Tape and reel:
″ reel; 7500/13″ reel 8 mm tape width