型號: 0805R-18NK
廠商: API DELEVAN
元件分類: 通用定值電感
英文描述: 1 ELEMENT, 0.018 uH, CERAMIC-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
封裝: ROHS COMPLIANT
文件頁數: 1/1頁
文件大小: 1262K
代理商: 0805R-18NK
Actual Size (Max.)
Physical Parameters
Inches
Millimeters
A
0.090 Max.
2.29 Max.
B
0.068 Max.
1.73 Max.
C
1.52 Max.
D
0.050 (Ref. only)
1.27 (Ref. only)
E
0.018 (Ref. only)
0.44 (Ref. only)
F
1.03 (Ref. only)
G
0.070
H
0.040
I
Operating Temperature Range –40°C to +125°C
test xture, or equivalent
Packaging Tape & reel (8mm): 7" reel, 2000 pieces max.
SERIES 0805R
Open Construction
Wirewound Surface Mount Inductors
Q
TE
ST
FR
EQ
UE
NC
Y
(M
Hz
DA
SH
NU
MB
ER
IN
DU
CT
AN
CE
(nH
) ±1
0%
Q
MIN
IM
UM
IN
DU
CT
AN
CE
TE
ST
FR
EQ
UE
NC
Y
(M
Hz
SR
F
MIN
IM
UM
DC
RE
SIS
TA
E
MA
XIM
(O
HM
S)
CU
RR
EN
T
RA
TIN
G
MA
XIM
A)
R
cto
rs
SERIES 0805R CERAMIC CORE
-2N8K
-3N0K
-3N3K
-5N6K
-6N8K
-7N5K
-8N2K
-10NK
-12NK
-15NK
-18NK
-22NK
-24NK
-27NK
-33NK
-36NK
-39NK
-43NK
-47NK
-56NK
-68NK
-82NK
-91NK
-101K
-111K
-121K
-151K
-181K
-221K
-241K
-271K
-331K
-391K
-471K
-561K
-621K
-681K
-751K
-821K
-102K
-122K
-152K
-182K
-222K
-272K
800
Optional Tolerances: 8.2nH & Lower J = 5%
All Other Values: J = 5% G = 2%