型號(hào): 087402.5MXEP
元件分類(lèi): 保險(xiǎn)絲
英文描述: FAST BLOW ELECTRIC FUSE, 2.5A, 250VAC, 50A (IR), THROUGH HOLE
封裝: ROHS COMPLIANT
文件頁(yè)數(shù): 1/3頁(yè)
文件大小: 184K
代理商: 087402.5MXEP
Revised: February 3, 2009
231
2009 Littelfuse, Inc.
Specifications are subject to change without notice.
Axial Lead & Cartridge Fuses
3.6 X 10 mm > Fast-Acting > 874 Series
874 Series
Please refer to www.littelfuse.com/series/874.html for current information.
Series
874 Series Fuse, Lead-free 3.6 x 10 mm, Fast–Acting Fuse
Agency Approvals
Features
Applications
Agency
Agency File Number
Ampere Range
E10480
0.100A - 10 A
Electrical Characteristics
% of Ampere
Rating
OpeningTime
100%
4 hours, Minimum
200%