型號(hào): 0896BM15A0001
英文描述: 896 MHz, CERAMIC LPF
封裝: CERAMIC PACKAGE-6
文件頁(yè)數(shù): 1/3頁(yè)
文件大小: 111K
代理商: 0896BM15A0001
896 MHz Impedance Matching Network/Balun/LPF for T.I. CC11XX and CC430
P/N 0896BM15A0001
Detail Specification: 07/22/2010
Page 1 of 3
General Specifications
Part Number
Phase Difference
Frequency (MHz)
Amplitude Difference
Unbalanced Impedance
Operating Temperature
Power Rating
Storage
Insertion Loss
Conditions
Return Loss
Storage Period
Reel quantity
Moisture Sensitivity Level
Terminal Configuration
No.
Function
1
Unbalanced Port
Mechanical Dimensions
2
GND
In
mm
3
Balanced Port
L
±±
4
Balanced Port
W
±±
5
GND
T
6
a
b
c
g
p
Mounting Considerations
* Line width should be designed to match 50 characteristic impedance,
depending on PCB material and thickness.
Mount device with colored mark facing up.
# Pin reference
Units: mm
Johanson Technology, Inc. reserves the right to make design changes without notice.
All sales are subject to Johanson Technology, Inc. terms and conditions.
www.johansontechnology.com
4001 Calle Tecate Camarillo, CA 93012 TEL 805.389.1166 FAX 805.389.1821
2010 Johanson Technology, Inc. All Rights Reserved
4000 pcs
0.10
25 @ 1726 - 1856MHz
0.004
35 min.@ 4315 - 4640MHz
35 min.@ 3452 - 3712MHz
35 min.@ 2589 - 2784MHz
+0.1/-0.20
0.10
12 mos. Max
-40 to +85°C
1.5 dB max.
+5 to +35°C,
Humidity 45 - 75%RH
1W max.
9.5 dB min.
1.5 dB max.
50
0896BM15A0001
863 - 928 MHz
Differential Balanced Impedance
Conj. match to T.I. CC11XX
and CC430 Chipsets
Attenuation (min.)
L
W
c
a
p
gb
T
1
High Frequency Ceramic Solutions
Land
Solder
Through-hole (
φ 0.3)
0.8
Balanced
Unbalanced
Balanced
100pF (EIA 0402 or 0603)
Blocking Capacitor.@ 45 or
90 deg
Pin#6 connected to ground.
相關(guān)PDF資料
PDF描述
08FC-BT 8 CONTACT(S), MALE, STRAIGHT TWO PART BOARD CONNECTOR, SOLDER
04FC-BT 4 CONTACT(S), MALE, STRAIGHT TWO PART BOARD CONNECTOR, SOLDER
08TDT2 480 V, 50/60 HZ, THREE PHASE EMI FILTER
16TDT2 480 V, 50/60 HZ, THREE PHASE EMI FILTER
50TDT2 480 V, 50/60 HZ, THREE PHASE EMI FILTER
相關(guān)代理商/技術(shù)參數(shù)
參數(shù)描述
0896BM15A0001E 功能描述:FILTER BALUN MATCH 863-928MHZ RoHS:否 類別:RF/IF 和 RFID >> 平衡-不平衡變壓器 系列:- 標(biāo)準(zhǔn)包裝:1 系列:2450 頻率范圍:2.4 ~ 2.5GHz 阻抗 - 不平衡/平衡:50 / 100 歐姆 相差:180° ±10 插入損耗(最大值):3.0dB 回程損耗(最小值):9.5dB 封裝/外殼:1008(2520 公制) 安裝類型:表面貼裝 包裝:Digi-Reel® 其它名稱:712-1069-6