型號(hào): 0900BL15C050
英文描述: 900 MHz, CERAMIC BRF
文件頁(yè)數(shù): 1/2頁(yè)
文件大小: 88K
代理商: 0900BL15C050
900 MHz Balun
P/N 0900BL15C050
Detail Specification: 05/09/05
Page 1 of 2
General Specifications
Part Number
0900BL15C050
Operating Temperature
-40 to +85°C
Frequency (MHz)
Reel Quanity
Unbalanced Impedence
50
Power Capacity
3 Watts max.
Differential Balanced Imp.
50
Insertion Loss
1.2 dB max.
Return Loss
9.5 dB min.
Phase Difference (degree)
180 ± 10
Terminal Configuration
Amplitude Difference
2.0 dB max.
No.
Function
1
Unbalanced Port (IN)
Mechanical Dimensions
2 GND or DC feed+RF GND
In
mm
3
Balanced Port (OUT1)
L
±±
4
Balanced Port (OUT2)
W
±±
5
GND
T
6
NC
a
b
c
g
p
Mounting Considerations
Mount these devices with brown mark facing up.
* Line width should be designed to provide proper impedance matching characteristics.
Units: mm
With DC feed
Without DC feed
Johanson Technology, Inc. reserves the right to make design changes without notice.
All sales are subject to Johanson Technology, Inc. terms and conditions.
www.johansontechnology.com
931 Via Alondra Camarillo, CA 93012 TEL 805.389.1166 FAX 805.389.1821
2003 Johanson Technology, Inc. All Rights Reserved
+.004/-.008
0.10
1.25
"High Frequency Ceramic Solutions"
L
W
c
Land
Solder
i
Through-hole
φ0.3)
a
p
g
b
T
1
相關(guān)PDF資料
PDF描述
0901192110 PHOSPHOR BRONZE, TIN (120) FINISH, WIRE TERMINAL
09020100321 RECTANGULAR CONNECTOR
09021324922 32 CONTACT(S), MALE, STRAIGHT TWO PART EURO CONNECTOR, SOLDER
09021325922 32 CONTACT(S), MALE, STRAIGHT TWO PART EURO CONNECTOR, SOLDER
09021324931 32 CONTACT(S), MALE, RIGHT ANGLE TWO PART EURO CONNECTOR, SOLDER
相關(guān)代理商/技術(shù)參數(shù)
參數(shù)描述
0900BL15C050E 功能描述:BALUN GSM/DCS/PCS/CDMA 900MHZ RoHS:否 類別:RF/IF 和 RFID >> 平衡-不平衡變壓器 系列:0900 標(biāo)準(zhǔn)包裝:1 系列:2450 頻率范圍:2.4 ~ 2.5GHz 阻抗 - 不平衡/平衡:50 / 100 歐姆 相差:180° ±10 插入損耗(最大值):3.0dB 回程損耗(最小值):9.5dB 封裝/外殼:1008(2520 公制) 安裝類型:表面貼裝 包裝:Digi-Reel® 其它名稱:712-1069-6