型號(hào): 1008JB2400CACEB
廠商: SYFER TECHNOLOGY LTD
英文描述: 2400 MHz, BAND PASS FILTER
封裝: ROHS COMPLIANT, ULTRA MINIATURE, EIA STD PACKAGE SIZE 1008, 4 PIN
文件頁(yè)數(shù): 1/1頁(yè)
文件大小: 49K
代理商: 1008JB2400CACEB
LTCC 1008 Multilayer Band-pass Filter
Description
Ultra-miniature monolithic microwave low-pass filter.
Applications
2.4GHz WLAN, Home RF, Bluetooth...
Electrical Specification
Frequency band
2.40 to 2.50 GHz
Insertion loss in band
1.5 dB max
VSWR
2.0 : 1 max
Input power
0.5 W max
Characteristic Impedance
50
Operating temperature
-40 C to +85 C
Attenuation
0.880 to 0.915 GHz
30 dB min
1.710 to 1.785 GHz
30 dB min
4.800 to 5.000 GHz
25 dB min
7.200 ~ 7.500 GHz
15 dB min
Mechanical Specification
Chip size
1008
Length (L1)
0.098” ± 0.008” (2.5 mm ± 0.2 mm)
Width (W)
0.079” ± 0.008” (2.0 mm ± 0.2 mm)
Thickness (H)
0.035” ± 0.004” (0.9 mm ± 0.1 mm)