型號(hào): 100L14-660
廠商: COOPER INDUSTRIES
元件分類: 保險(xiǎn)絲
英文描述: ELECTRIC FUSE, 100A, 660VAC, 400VDC, INLINE/HOLDER
文件頁(yè)數(shù): 1/1頁(yè)
文件大小: 52K
代理商: 100L14-660
Offset Bolted Tag
Catalog
Number
Nom.
Watts
Loss
Rated
Voltage
Dimensions (mm)
Amp
Ratings
Pre-
Arcing
Total at
415V
Total at
550V
660V
AB
C
D
E
F
G
H
J
L14-660
80
660V ac
400V dc 111.0 94.5 67.0 35.5 37.0 19.2 19.0 10.3 8.7
L14-660
100
Dimensional Data
Time-Current Characteristic Curve
I t (Ampere Seconds)
2
Industrial HRC Fuse Links 660V Range
BS88, IEC269
Offset Bolted Tags
Bussmann
Bussmann Division
Cooper (U.K.) Ltd
Burton-on-the-Wolds
Leicestershire, LE12 5TH
United Kingdom
Tel: (44) (0)1509 88 27 37
Fax: (44) (0)1509 88 27 86
Head Office
St. Louis, MO, U.S.A. Tel: (314) 527-3877 Fax: (800) 544-2570 International Fax: (314) 527-1445
B i
F Bussmann Information Fax (00 1) 314 527 1450
Doc. No. 4152
applications.
Carton Quanitities:
Ordering Code:
All L14 range are packed in 10's
Rating followed by L14-660
相關(guān)PDF資料
PDF描述
100LET ************GESTRICHEN************
10LCT HALBLEITERSICHERUNG HRC 240V 10A
10LET HALBLEITERSICHERUNG HRC 240V 10A
12LET HALBLEITERSICHERUNG HRC 240V 12A