型號: 101DEDMT50.000MHZ
英文描述: Crystal Oscillator
中文描述: 晶體振蕩器
文件頁數: 2/2頁
文件大小: 44K
代理商: 101DEDMT50.000MHZ
96
OCXOs
Temp Stability
±5 x 10-9
±1 x 10-8
±2 x 10-8
±5 x 10-8
±1 x 10-7
Temp Range Code
AB
C
D
E
0
° to 50° C A
XXXX
X
0
° to 70° C B
XXX
X
-30
° to 70° CC
-40
° to +85° CD
1st Year Aging Code
±0.5 ppm
A
±0.3 ppm
B
±0.1 ppm
C
±0.05 ppm
D
Outline Drawing and
Pin Connections:
Mechanical Specifications:
Case:
CRS, Hot Tin Dipped
Leads:
Nickel plated with solder coating
Seal:
Solder seal
Leak Test:
Leak rate less than 5x10-5
atmosphere-cc/sec of helium
Solderability:
95% solder coverage, using RMA flux 63
SN / 37 Pb solder at +245
°C ±5°C
Temperature:
Operating: See chart
Storage: -55
° to 85°C
Vibration:
10 G's rms, 20 to 2000 Hz
Mechanical Shock:
50 G's 5ms pulse (3 shock/plane)
.030 (.762) DIA.
PIN, (5 PLACES)
.75 MAX
(19.1)
.200 (5.08) MIN.
1.42 MAX.
(36.1)
1.01 MAX.
(25.7)
Dimensions in inches (millimeters)
Note: Not all Options are Available at all Frequencies. Consult Factory for Details.
Freq. Adjust Code
Electrical
E
Mechanical
M
Output
Code
TTL
T
Sine
S
Ordering Information:
Model 101
Ovenized Oscillator
Aging
Stability
Temp. Range
Model Type 101 ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___
Output Type
Freq. in MHz
Freq. Adjust.
Pin Connections
PIN
FUNCTION
1
Freq. Adjust (NC)
2
V ref
3
+12 Vdc
4
Output
5
Case/Ckt. Gnd.
相關PDF資料
PDF描述
101A BJT