型號: 111CCBHAS10.000MHZ
英文描述: Crystal Oscillator
中文描述: 晶體振蕩器
文件頁數(shù): 1/2頁
文件大小: 46K
代理商: 111CCBHAS10.000MHZ
NOMINAL FREQUENCY:
10.0 MHz to 120.0 MHz
FREQUENCY VS. INPUT VOLTAGE:
±5 x 10e-8 for 5% change
FREQUENCY vs. LOAD:
±5 x 10e-8 for 5% change
OSCILLATOR VOLTAGE/OVEN VOLTAGE:
See chart +5V to +15V
INPUT POWER:
TURN-ON - 4.0 max; IDLE @ +25C - 1.5W max
LOAD:
Sine - 50 Ohms; Squarewave - up to 50pF
FREQUENCY DEVIATION
CONTROL VOLTAGE:
0V to +5V; Center Freq @ +2.5V
±0.5V
-40
° TO +85°C
Features:
Frequency Range up to 120 MHz