型號: 1201M1S5ZQE3
廠商: C K COMPONENTS INC
元件分類: 開關
英文描述: SLIDE SWITCH, DPDT, LATCHED, 6A, 28VDC, PANEL MOUNT
封裝: ROHS COMPLIANT
文件頁數: 1/6頁
文件大?。?/td> 515K
代理商: 1201M1S5ZQE3
20 V AC or DC max. Q contact material: 6 AMPS @
120 V AC or 28 V DC, 3 AMPS @ 250 V AC.
typ. initial @
2-4 V DC, 100 mA, for both silver and gold plated contacts.
Materials
CASE: diallyl phthalate (DAP), (UL 94V-0).