型號(hào): 1201M2S1WGE1
廠商: C K COMPONENTS INC
元件分類: 開(kāi)關(guān)
英文描述: SLIDE SWITCH, DPDT, LATCHED, 0.4A, 28VDC, PANEL MOUNT
封裝: ROHS COMPLIANT
文件頁(yè)數(shù): 1/6頁(yè)
文件大小: 515K
代理商: 1201M2S1WGE1
20 V AC or DC max. Q contact material: 6 AMPS @
120 V AC or 28 V DC, 3 AMPS @ 250 V AC.
typ. initial @
2-4 V DC, 100 mA, for both silver and gold plated contacts.
Materials
CASE: diallyl phthalate (DAP), (UL 94V-0).