型號: 1201M2S6V3GD1
廠商: C K COMPONENTS INC
元件分類: 開關
英文描述: SLIDE SWITCH, DPDT, LATCHED, 0.4A, 28VDC, THROUGH HOLE-STRAIGHT
封裝: ROHS COMPLIANT
文件頁數: 6/6頁
文件大小: 515K
代理商: 1201M2S6V3GD1
I–16
Dimensions are shown: Inch (mm)
S
li
d
Miniature Slide Switches
CONTACT MATERIAL
AVAILABLE HARDWARE
GOLD 3
MATTE-TIN 6
0 4 VA MAX @ 20 V AC OR DC MAX OR 6 AMPS @ 120 V AC OR
0.4 MAX. 28 V DC; 3 AMPS @ 250 V AC.
6 AMPS @ 120 V AC OR 28 V DC; 3 AMPS @ 250 V AC.
0.4 VA MAX. @ 20 V AC OR DC MAX.