型號: 1206J0500223MCBE07
廠商: SYFER TECHNOLOGY LTD
元件分類: 數(shù)據(jù)傳輸濾波器
英文描述: 1 FUNCTIONS, 50 V, 2 A, FEED THROUGH CAPACITOR
封裝: EIA STD PACKAGE SIZE 1206
文件頁數(shù): 1/1頁
文件大小: 93K
代理商: 1206J0500223MCBE07
2A. Suitable for use on DC lines on pcbs, they can prevent the
0.1
200nF
22nF
Capacitance(max)
3.3nF
22nF
200nF
Tolerance
±20%
Current Rating
1A
2A
Rated Voltage
100V DC
50V DC
DC Resistance
<0.050 ohms
<0.040 ohms
Recommended Solder Lands
50 ohm system
following.
Example: 0223=22,000pF.
M
Tolerance
M= ±20%
Temperature Rating
-55°C to 85°C
Voltage Proof
125V DC
Reeled quantities
178mm (7”) reel
330mm (13”) reel