型號: 120ABC32.768MHZ
廠商: CTS CORP
元件分類: OCVCXO, clock
英文描述: OCVCXO, CLOCK, 32.768 MHz, HCMOS OUTPUT
文件頁數: 1/2頁
文件大?。?/td> 45K
代理商: 120ABC32.768MHZ
CTS Reeves
FREQUENCY PRODUCTS
CRYST
ALS
CLOCKS
VCXOs
TCXOs
OCXOs
113
400 REIMANN AVE. SANDWICH, IL 60548
Phone: 815-786-8411 Fax: 815-786-3600 E-Mail: www.ctsreeves.com
Model 120
DAC Controlled OCXO
Available Frequencies
4.8, 32.768 MHz
+12.0 Vdc
±30%
10 Watts max.
4 Watts Typical
HCMOS Compatible
20 pf
±5 x 10-8 in 15 minutes
Offset
Level (dBc/Hz)
1 Hz
-115
100 Hz
-140
1 kHz
-145
10 kHz
-145
±5 x 10-9
12 BIT Serial, MSB first Format
Sufficient for 15 years
±10%
Input Voltage
Supply Current - Warm-up
Steady State @ -40
°C
Output
Load
Warm-up
Referenced to the frequency @ 1 hr.
Phase Noise
(1 Hz Bandwidth)
@8.192 MHz
Frequency vs Power Supply (
±5%)