型號(hào): 121KM2503V
廠商: GOWANDA ELECTRONICS CORP
元件分類(lèi): 通用定值電感
英文描述: 1 ELEMENT, 250 uH, GENERAL PURPOSE INDUCTOR
文件頁(yè)數(shù): 1/1頁(yè)
文件大小: 351K
代理商: 121KM2503V
One Magnetics Pkwy, Gowanda, NY 14070 (t) 716-532-2234 (f) 716-532-2702 sales@gowanda.com
www.gowanda.com
86
POWER INDUCTORS - THRU HOLE
KM High EfficiencyToroidal Inductors
PART
L H
CURRENT INC. I
INC. I
DCR
SRF
A
B
C
D
E
F
NUMBER
@ 1kHz
RATING* ADC**
ADC**
OHMS
MHz
DIM
± 10%
ADC
L 10%
L 20%
MAX.
MIN.
NOM.
050KM1002
10
050KM2502
25
50
75
100
150
200
250
330
121KM1002
121KM2502
25
50
75
100
150
250
059KM1002
059KM2502
500
750
894KM2502
894KM5002
500
750
1000
D
A
Vertical
Configuration
Add suffix "V"
to part number
B
E
C
Horizontal
Configuration
Add suffix "H"
to part number
F
Stripped and tinned to
within .062 of coil body.
NOTES:
Operatingtemperature-55°Cto+130°C
*Ratedcurrentisbasedona40°Ctemperatureriseatanambienttemperatureof90°C.