型號(hào): 1451-100A-WP
元件分類: 壓力傳感器
英文描述: Signal Conditioner
中文描述: 信號(hào)調(diào)理
文件頁(yè)數(shù): 2/2頁(yè)
文件大小: 102K
代理商: 1451-100A-WP
PERFORMANCE SPECIFICATIONS
Supply Voltage: 3 VDC
Ambient Temperature: 25°C (Unless otherwise specified)
2.
Over the temperature range 0-50°C with respect to 25°C.
For a zero-to-full scale pressure step change.
10 Hz to 1 kHz.
5.
For sensors above 100 psi applications, the entire sensor is required to
Volts DC
Response Time (10% to 90%)
4
Insulation Resistance (50 VDC)
Operating Temperature
–40°C to +125°C
Storage Temperature
–50°C to +150°C