型號: 15CY7C109B-15VC
英文描述: 128K x 8 Static RAM(221.62 k)
中文描述: 128K的× 8靜態RAM(221.62十一)
文件頁數: 7/12頁
文件大?。?/td> 221K
代理商: 15CY7C109B-15VC
CY7C109B
CY7C1009B
Document #: 38-05038 Rev. *A
Page 4 of 12
Switching Characteristics[5] Over the Operating Range
7C109B-12
7C1009B-12
7C109B-15
7C1009B-15
Parameter
Description
Min.
Max.
Min.
Max.
Unit
Read Cycle
tRC
Read Cycle Time
12
ns
tAA
Address to Data Valid
12
ns
tOHA
Data Hold from Address Change
3
tACE
CE1 LOW to Data Valid, CE2 HIGH to Data
Valid
tDOE
OE LOW to Data Valid
6
tLZOE
OE LOW to Low Z
0
tHZOE
OE HIGH to High Z[6, 7]
67
tLZCE
CE1 LOW to Low Z, CE2 HIGH to Low Z
[7]
33
tHZCE
CE1 HIGH to High Z, CE2 LOW to High Z
[6, 7]
tPU
CE1 LOW to Power-Up, CE2 HIGH to
Power-Up
00
tPD
CE1 HIGH to Power-Down, CE2 LOW to
Power-Down
Write Cycle[8]
tWC
Write Cycle Time[9]
tSCE
CE1 LOW to Write End, CE2 HIGH to Write End
tAW
Address Set-Up to Write End
10
tHA
Address Hold from Write End
0
tSA
Address Set-Up to Write Start
tPWE
WE Pulse Width
10
tSD
Data Set-Up to Write End
7
tHD
Data Hold from Write End
tLZWE
WE HIGH to Low Z[7]
33
tHZWE
WE LOW to High Z[6, 7]
Notes:
5.
Test conditions assume signal transition time of 3 ns or less, timing reference levels of 1.5V, input pulse levels of 0 to 3.0V, and output loading of the specified
IOL/IOH and 30-pF load capacitance.
6.
tHZOE, tHZCE, and tHZWE are specified with a load capacitance of 5 pF as in part (b) of AC Test Loads. Transition is measured ±500 mV from steady-state voltage.
write.
9.
相關PDF資料
PDF描述
15T-2D KNOB ALUMINIUM FLUTED 15MM