型號: 160ADT6S
元件分類: 電源濾波器
英文描述: 277 V, 50/60 HZ, THREE PHASE EMI FILTER
文件頁數: 1/2頁
文件大小: 77K
代理商: 160ADT6S
Libertyville, IL (847) 680-7400
ADT
8
ADT Series
Designed with very high insertion loss for Delta
applications, these three phase filters work well in
industrial applications to bring high current motor drives
into compliance with the European EMC Directives.
The series offers filters between 63 and 200 amps
at 480 VAC phase-to-phase. It is available with
common or differential mode (S models) coils for the
correct protection to fit the application.
ADT Series
UL Recognized
Specifications
Maximum leakage current,
each line-to-ground
ADT6
0.76A at 230V 50 Hz
63ADT6S
1.5A at 230V 50 Hz
ADT6S
2.7A at 230V 50 Hz
Hipot rating (one minute):
line-to-ground
2250 VDC
line-to-line
2160 VDC
Operating frequency:
50/60 Hz
Rated voltage:
phase-to-phase
480 VAC
phase-to-ground
277 VAC
Typical insertion loss in dB:
Line-to-ground in 50 ohm circuit:
Current
Frequency-MHz
Rating
.01
ADT6 Models
63A
45
100A
45
160A
200A
ADT6S Models
63A
28
100A
38
160A
37
200A
35
Line-to-line in 50 ohm circuit:
Current
Frequency-MHz
Rating
.01
ADT6 Models
63A
35
100A
43
160A
44
200A
43
ADT6S Models
63A
100A
160A
44
200A
High Performance Filters
for High Current
Three Phase Applications
Does not include 160ADT6S and 200ADT6S.
Electrical Schematics
ADT6
ADT6S
ADT6 / ADT6S
相關PDF資料
PDF描述
160ADT6 277 V, 50/60 HZ, THREE PHASE EMI FILTER