| 型號: | 1N3999A |
| 廠商: | MICROSEMI CORP-LAWRENCE |
| 元件分類: | 參考電壓二極管 |
| 英文描述: | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 中文描述: | 6.8 V, 10 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-203AA |
| 封裝: | HERMETIC SEALED, GLASS, DO-4, 1 PIN |
| 文件頁數: | 1/2頁 |
| 文件大小: | 103K |
| 代理商: | 1N3999A |

相關PDF資料 |
PDF描述 |
|---|---|
| 1N3998RA | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 1N3998RB | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 1N3998B | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 1N3998C | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 1N3998D | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
相關代理商/技術參數 |
參數描述 |
|---|---|
| 1N3999B | 制造商:MICROSEMI 制造商全稱:Microsemi Corporation 功能描述:10 WATT ZENER DIODES |
| 1N3999C | 制造商:MICROSEMI 制造商全稱:Microsemi Corporation 功能描述:10 WATT ZENER DIODES |
| 1N3999D | 制造商:MICROSEMI 制造商全稱:Microsemi Corporation 功能描述:10 WATT ZENER DIODES |
| 1N3999R | 制造商:MICROSEMI 制造商全稱:Microsemi Corporation 功能描述:10 WATT ZENER DIODES |
| 1N3999RA | 制造商:MICROSEMI 制造商全稱:Microsemi Corporation 功能描述:10 WATT ZENER DIODES |