| 型號: | 1N4558A |
| 廠商: | MICROSEMI CORP-SCOTTSDALE |
| 元件分類: | 參考電壓二極管 |
| 英文描述: | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 中文描述: | 4.3 V, 50 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, TO-204AD |
| 封裝: | HERMETIC SEALED, TO-3, 2 PIN |
| 文件頁數: | 1/2頁 |
| 文件大小: | 116K |
| 代理商: | 1N4558A |

相關PDF資料 |
PDF描述 |
|---|---|
| 1N4559A | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 1N4560A | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 1N4561A | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 1N4562A | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 1N4563A | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
相關代理商/技術參數 |
參數描述 |
|---|---|
| 1N4558B | 制造商:Microsemi Corporation 功能描述:ZENER SGL 4.3V 5% 50W 2PIN TO-3 - Bulk |
| 1N4558R | 制造商:MICROSEMI 制造商全稱:Microsemi Corporation 功能描述:50 Watt Zener Diodes |
| 1N4558RA | 制造商:MICROSEMI 制造商全稱:Microsemi Corporation 功能描述:50 Watt Zener Diodes |
| 1N4558RB | 制造商:Microsemi Corporation 功能描述:DIODE ZENER 4.3V 50W TO-204AD |
| 1N4559 | 制造商:MICROSEMI 制造商全稱:Microsemi Corporation 功能描述:50 Watt Zener Diodes |