型號: 240-0312-31SCA2NN
廠商: GLENAIR INC
元件分類: D-微型連接器
英文描述: 31 CONTACT(S), FEMALE, D MICROMINIATURE CONNECTOR, SOLDER
文件頁數(shù): 1/4頁
文件大小: 195K
代理商: 240-0312-31SCA2NN
2006 Glenair, Inc.
CAGE Code 06324/0CA77
Printed in U.S.A.
GLENAIR, INC. 1211 AIR WAY GLENDALE, CA 91201-2497 818-247-6000 FAX 818-500-9912
www.glenair.com
F-11
E-Mail: sales@glenair.com
F
HOW TO ORDER MICRO-D FILTER VERTICAL MOUNT PCB CONNECTORS
Series
Shell Finish
Number
of
Contacts
Contact
Type
Filter
Type
Filter
Class
PC Tail
Length
Hardware Option
1 Cadmium
2 Nickel
4 Black
Anodize
5 Gold
6 Chem Film
9
P
Pin
S
Socket
C
C Filter
P
Pi Filter
A
B
C
D
E
F
G
1 .110 Inches
(2.79)
2 .250 Inches
(6.35)
Length in Inches
± .015
(0.38)
NN – No Jackpost, No Threaded Insert
PN – Extended Jackpost for .062" (1.6)
PCB, No Threaded Insert
RN – Extended Jackpost for .196" (5.0)
PCB, No Threaded Insert
NU – Threaded Insert Only, No Jackposts
PU – Short Jackpost and Threaded Insert
Rear Panel Jackposts
With Threaded Inserts
R6U – 0.125" (3.2) Panel
R5U – 0.094" (2.4) Panel
R4U – 0.062" (1.6) Panel
R3U – 0.047" (1.2) Panel
R2U – 0.031" (0.8) Panel