型號: 2SB-NWL48H
元件分類: LED
英文描述: SINGLE COLOR LED, WHITE, 5.1 mm
文件頁數: 1/3頁
文件大?。?/td> 144K
代理商: 2SB-NWL48H
Voltage/Current
Design
Max
Vf/If
V/C Table II
5V/15mA
5.5V/23mA
6V/15mA
7V/25mA
12V/15mA
14V/20mA
15V/15mA
16.5V/18mA
24V/15mA
26V/18mA
28V/15mA
30V/17mA
48V/9.5mA
50V/10mA
60V/9mA
65V/10mA
120VAC/3.5mA
130VAC/4mA
Voltage/Current
Design
Max
Vf/If
V/C Table I
5V/22mA
5.5V/28mA
6V/21mA
7V/27mA
12V/20mA
14V/25mA
15V/24mA
16.5V/28mA
24V/17mA
26V/20mA
28V/16.5mA
30V/18mA
48V/15mA
50V/16mA
60V/9mA
65V/10mA
120VAC/3.5mA
130VAC/4mA
445 S. Douglas Street, El Segundo, CA 90245-4630 (800) 421-6815 (310) 640-0442 FAX (310) 640-7639
w w w.datadisplay.com
2005 Data Display Products
75
Data Display Products
T-2 SLIDE BASED LAMP
Single-Chip
- For Detailed LED Data, See Discrete Section, MODEL 200.
Model
2SB
5SB
55SB
TO ORDER, FOLLOW THE EXAMPLE:
Model
LED
Voltage
2SB
-BCG
12H
1
MEDIUM INTENSITY - TINTED ENCAPSULATION
-BCR
-BCA
-BCG
Color
RED
AMB
GRN
Viewing
Angle
35
V/C
Table[2]
I
Iv[1]
(mcd)
120
λpk
(nm)
635
HIGH INTENSITY - WATERCLEAR ENCAPSULATION
-NWR
-NWO
-NWA
-NWG
-NWB
-NWW
-NWL
-NKR
-NKO
-NKA
-NKG
-NKB
-NKW
-NKL
Color
RED
ORG
AMB
GRN
BLU
CWHT
WWHT
ORG
BLU
CWHT
WWHT
Viewing
Angle
30
V/C
Table[2]
I
II
II
Iv[1]
(mcd)
2800
λpk
(nm)
634
[1] Iv = typical luminous intensity @ If = 20mA (Ta=25°C); Low Power LEDs @ If = 2mA.
[2] See Voltage/Current table for design specifications. Design current for low power LEDs = 2mA.
[3] Ta = 25°C. Voltage "2" indicates external resistor required. Voltages 5H through 60H are VDC. For
5H or 120VAC. 120VDC operation not available.