型號: 408B-B-0301-B-002500
廠商: SCHURTER INC
元件分類: 電源輸入模塊
英文描述: 10A, 250VAC, MALE, MAINS POWER CONNECTOR, PLUG
封裝: ROHS COMPLIANT
文件頁數: 1/2頁
文件大小: 281K
Description
Interconnection Cord, Protection class II, Pin temperature 70 °C, Cable
Ratings IEC
10 A / 250 VAC; 50 Hz
Ratings UL/CSA
10 A / 250 VAC; 60 Hz
Allowable Operation Temp.
-25 °C to 70 °C
Dimensions
46.7 mm