型號: 4BNC50W-40M
元件分類: 開關
英文描述: TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
文件頁數: 4/7頁
文件大小: 525K
代理商: 4BNC50W-40M
APEM
www.apem.com
A-81
12000X778 series
High performance toggle switches - threaded bushing 11,9 (15/32)
Fully sealed - matt black
A
Solder lug terminals - four pole
Solder lug terminals - three pole
Solder lug terminals - double pole
MODEL
STRUCTURE
Function 6
Other functions
I
II
III
12146 X778
ON
ON
12149 X778
OFF
MOM OFF MOM
OFF MOM
12144-1R X778
MOM ON
12144-2R X778
MOM ON MOM
ON MOM
I
II
III
OFF
MOM OFF MOM
OFF MOM
ON MOM
MOM ON MOM
Shown with standard lever
Flat
43
A
(15/32-32UNS)
EPOXY
1
15.10
11.90-32UNS
4
D
IA
(.059)
0
EPOXY
6
D
IA
(.866)
6
Function 6
Typical angle of throw (A)
24°
Functions 9, 7, 8, 4
20°
Function 5
12°
相關PDF資料
PDF描述
4BNC50W-40 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
4120-12 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
44-06 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
40A-20 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
4220 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
相關代理商/技術參數
參數描述
4BNC5W-10 制造商:Aeroflex / Inmet 功能描述:ATTENUATOR - FIXED COAXIAL
4BP10 制造商:KLIEN TOOLS 功能描述:Brass Punch - 3/8" 制造商:Klein Tools Inc 功能描述:
4BP12 功能描述:BRASS PUNCH - 1/2'' (13 MM) 制造商:klein tools, inc. 系列:- 零件狀態:在售 類型:黃銅沖 尖頭直徑:0.50"(12.7mm) 軸徑:0.50"(12.7mm) 長度:7.00"(177.8mm) 重量:0.3 磅(136.08g) 標準包裝:5
4BP16 功能描述:BRASS PUNCH - 5/8'' 制造商:klein tools, inc. 系列:- 零件狀態:在售 類型:黃銅沖 尖頭直徑:0.63"(15.9mm) 軸徑:0.63"(15.9mm) 長度:7.00"(177.8mm) 重量:0.66 磅(299.37g) 標準包裝:5