型號: 646CY-4R7M=P3
廠商: TOKO INC
元件分類: 通用定值電感
英文描述: 1 ELEMENT, 4.7 uH, FERRITE-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
文件頁數: 1/4頁
文件大小: 441K
代理商: 646CY-4R7M=P3
29
Meeting Your Needs
R-LOG1104A
1.800.PIK.TOKO
www.tokoam.com
NOTES( * ): D73LF/LC: 3.0 mm max.
D73F/C/CT: 3.5 mm max.
D75F/C: 5.1 mm max.
Features
Low profile (3.0 ~ 5.1mm max height)
Inductance range: 1-560
H
Available in magnetically shielded or unshielded versions
Supplied on tape and reel for auto insertion
Ideal for a variety of DC-DC converter inductor applications
Lead-free terminations
Measurement Condition
Inductance is measured with a LCR-meter 4284A (HP)
or equivalent.
DC resistance is measured by Digital Multimeter TR6871
(Advantest) or equivalent.
The Rated DC current is that which the inductance value
decreases 10% by the excitation DC current, or which the
temperature rises to 40
°C by excitation DC current,
whichever is lower.
continued on next page
Fixed Inductors for Surface Mounting
TYPE D73F/C, D73CT, D73LF/LC, D75F/C
Frequency Range: 0.1~1MHz