型號: 7101J16W3SE12
廠商: ITT CANNON
元件分類: 開關
英文描述: ROCKER SWITCH, SPDT, LATCHED, 5A, 28VDC, PANEL MOUNT
封裝: ROHS COMPLIANT
文件頁數: 1/22頁
文件大?。?/td> 1631K
代理商: 7101J16W3SE12
Specifications
CONTACT RATING: B contact material: 0.4 VA max. @ 20 V AC or
DC max. Q contact material: 5 AMPS @ 120 V AC or 28 V DC;
2 AMPS @ 250 V AC. See page H-21 for additional ratings.
typ. initial @ 2-4
V DC, 100 mA, for both silver and gold plated contacts.
diallyl phthalate (DAP) (UL 94V-0).
.699" long rocker
J10 1.318" long rocker
V9
1.150" high, V-bracket
W3 .425" long, wire wrap
W5 1.305" long,wire wrap