型號: 7130SA35TFB
元件分類: 開關
英文描述: TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
文件頁數: 5/7頁
文件大小: 525K
代理商: 7130SA35TFB
A-82
APEM
www.apem.com
12000X778 series
High performance toggle switches - threaded bushing 11,9 (15/32)
Fully sealed - matt black
A
Straight PC terminals - four pole L
Straight PC terminals - three pole L
Straight PC terminals - double pole L
I
II
III
12246 X778
ON
ON
I
II
III
12256 X778
PANEL CUT
-OUT
STANDARD HARDWARE
Hex nut
U41
(matt black)
Positions and connections, see next page.
L
Models with straight PC terminals are also available with 3,5 mm (.138) short