型號: 7P008FVF0100C25
元件分類: 開關(guān)
英文描述: TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
文件頁數(shù): 1/7頁
文件大小: 525K
代理商: 7P008FVF0100C25
A-78
Distinctive features
A
K
Approval and lists
CECC 96201-005
CECC 96201-008
MUAHAG and QPL listed (Europe only)
French defence approved : DAT list No A5999 X001.
This range of professional toggle switches is suitable for use in military and
other high specification environments.
K
Contacts
Highly reliable contacts suitable for low level applications (10mA 50mV -
10A 5VDC min.) or power applications (2A 250VAC - 4A 125VAC -
4A 30VDC max.)