型號: 892NAS-100M
廠商: TOKO INC
元件分類: 通用定值電感
英文描述: Fixed Inductors for Surface Mounting
中文描述: 1 ELEMENT, 10 uH, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
文件頁數: 1/1頁
文件大小: 49K
代理商: 892NAS-100M
D124C
Inductance Range: 3.3~100
μH
4.5 Max.
8.0
12.3 Max.
(Unit: mm)
13.0
(Unit: mm)
Low profile (12.3 mm Max. square, 4.5 mm Max. height).
Magnetically shielded construction.
Ideal for DC-DC converter inductor applications in hand
held personal computer etc.
RoHS compliant.
12.3mm
Max.
4.5mm Max.