型號: AD9898KCPRL-20
廠商: ANALOG DEVICES INC
元件分類: 消費家電
英文描述: TVPS00RF-21-41S W/ PC CON
中文描述: SPECIALTY CONSUMER CIRCUIT, QCC48
文件頁數: 3/52頁
文件大?。?/td> 557K
代理商: AD9898KCPRL-20
REV. 0
AD9898
–3–
(RGVDD = HVDD = 2.7 V to 3.6 V, DVDD = DRVDD = 2.7 V to 3.6 V, C
L
= 20 pF, T
MIN
to T
MAX
, unless
otherwise noted.)
Parameter
Min
Typ
Max
Unit
TEMPERATURE RANGE
Operating
Storage
–20
°
C
°
C
POWER SUPPLY VOLTAGE
AVDD (AFE Analog Supply)
TCVDD (Timing Core Analog Supply)
RGVDD (RG Driver)
HVDD (H1–H2 Drivers)
DRVDD (Data Output Drivers)
DVDD (Digital)
2.7
V
V
POWER DISSIPATION
20 MHz, Typical Supply Levels, 100 pF H1–H2 Loading
Power from HVDD Only
Power-Down Mode (AFE and Digital in Standby Operation)
mW
mW
MAXIMUM CLOCK RATE (CLI)
AD9898
20
MHz
The total power dissipated by the HVDD supply may be approximated using the equation
Total HVDD Power =
CLOAD
×
HVDD
×
Pixel Frequency
HVDD
Number of H-Outputs Used
Specifications subject to change without notice.
DIGITAL SPECIFICATIONS
Parameter
Symbol
Typ
Unit
LOGIC INPUTS
High Level Input Voltage
Low Level Input Voltage
High Level Input Current
Low Level Input Current
Input Capacitance
IH
IL
I
IH
I
IL
IN
2.1
μ
A
μ
A
pF
0.6
LOGIC OUTPUTS (Except H and RG)
High Level Output Voltage @ I
OH
= 2 mA
Low Level Output Voltage @ I
OL
= 2 mA