型號: AP15T15GH-HF
廠商: ADVANCED POWER ELECTRONICS CORP
元件分類: JFETs
英文描述: 11.2 A, 150 V, 0.15 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-252
封裝: HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT PACKAGE-3
文件頁數: 4/4頁
文件大?。?/td> 94K
代理商: AP15T15GH-HF
AP15T15GH-HF
Fig 7. Gate Charge Characteristics
Fig 8. Typical Capacitance Characteristics
Fig 9. Maximum Safe Operating Area
Fig 10. Effective Transient Thermal Impedance
Fig 11. Switching Time Waveform
Fig 12. Gate Charge Waveform
4
Q G , Total Gate Charge (nC)
V
GS
G
a
te
to
S
o
u
rc
e
Voltage
V
I D =8A
V DS =120V
Q
VG
4.5V
QGS
QGD
QG
Charge
0
V DS ,Drain-to-Source Voltage (V)
C
p
F)
f=1.0MHz
C iss
C oss
C rss
0.01
t , Pulse Width (s)
N
o
rmalize
d
T
h
e
rmal
Re
spon
se
R
th
jc
PDM
Duty factor = t/T
Peak Tj = PDM x Rthjc + TC
t
0.02
Duty factor=0.5
Single Pulse
0.1
I
D
(A
T c =25
o C
Single Pulse
100us
1ms
10ms
100ms
DC
td(on) tr
td(off) tf
VDS
VGS
10%
90%