型號(hào): AP30T10GP-HF
廠商: ADVANCED POWER ELECTRONICS CORP
元件分類: JFETs
英文描述: 19 A, 100 V, 0.055 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220AB
封裝: HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT, TO-220, 3 PIN
文件頁數(shù): 4/4頁
文件大小: 58K
代理商: AP30T10GP-HF
AP30T10GP-HF
Fig 7. Gate Charge Characteristics
Fig 8. Typical Capacitance Characteristics
Fig 9. Maximum Safe Operating Area
Fig 10. Effective Transient Thermal Impedance
Fig 11. Switching Time Waveform
Fig 12. Gate Charge Waveform
4
Q G , Total Gate Charge (nC)
V
GS
G
a
te
to
S
o
u
rc
e
Voltage
V
V DS =50 V
V DS =60 V
V DS =80 V
I D =12 A
td(on) tr
td(off) tf
VDS
VGS
10%
90%
Q
VG
4.5V
QGS
QGD
QG
Charge
0
V DS ,Drain-to-Source Voltage (V)
C
p
F)
f=1.0MHz