型號: APT50M65B2FLLG
廠商: MICROSEMI POWER PRODUCTS GROUP
元件分類: JFETs
英文描述: 67 A, 500 V, 0.065 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET
封裝: B2, TMAX-3
文件頁數: 5/5頁
文件大小: 100K
代理商: APT50M65B2FLLG
Rev
C
Typical Performance Curves
APT50M65B2FLL - LFLL
4.50 (.177) Max.
5.45 (.215) BSC
Drain
Source
Gate
These dimensions are equal to the TO-247 without the mounting hole.
Drain
2-Plcs.
Source
Gate
Dimensions in Millimeters and (Inches)
5.45 (.215) BSC
2-Plcs.
T-MAX (B2) Package Outline
TO-264 (L) Package Outline
Figure 18, Turn-on Switching Waveforms and Definitions
Figure 19, Turn-off Switching Waveforms and Definitions
Drain Current
Gate Voltage
Drain Voltage
90%
T
J
= 125 C
90%
t
d(off)
10%
f
0
Switching Energy
J
= 125 C
10 %
d(on)
Drain Current
Drain Voltage
Gate Voltage
5 %
90%
10 %