型號(hào): DF22CL-5DEP-7.92C
廠商: Hirose Electric USA, INC.
英文描述: 7.92 mm Contact Pitch, High-Current Connectors for Internal Power Supplies (UL, C-UL and TUV Listed)
文件頁(yè)數(shù): 7/15頁(yè)
文件大小: 569K
代理商: DF22CL-5DEP-7.92C
7
Note: Bag packaging (100 pieces/bag). Order by number of bags.
CL No.
Part Number
DF22-1EP-7.92C
DF22-2EP-7.92C
DF22-3EP-7.92C
Number of contacts
1
A
9.30
B
-----
C
16.30
Standard Type (Guide Key: Inside, Color: White)
CL No.
Part Number
DF22R-1EP-7.92C
DF22R-2EP-7.92C
DF22R-3EP-7.92C
Number of contacts
1
A
9.30
B
-----
C
16.30
R Type (Guide Key: Right Side, Color: Black)
DF22L-1EP-7.92C
DF22L-2EP-7.92C
DF22L-3EP-7.92C
L Type (Guide Key: Left Side, Color: Red)
Panel thickness
2.0
X
0.48
Panel Cutout
1 Pos.
A 1
No. of contacts
indicator
Cavity No.
9.3
No. of contacts
indicator
Cavity No.
Contact No. 1
10.5
3
Contact No.1
1 Pos.
9.6
(15.8-X)
(A+0.4)
(C-0.5-X)
2, 3 Pos.
2, 3 Pos.