型號: DF22CR-3S-7.92DSA
廠商: Hirose Electric USA, INC.
英文描述: 7.92 mm Contact Pitch, High-Current Connectors for Internal Power Supplies (UL, C-UL and TUV Listed)
文件頁數: 4/15頁
文件大小: 569K
代理商: DF22CR-3S-7.92DSA
4
I
Type III
Height: Long type, Standard lock
I
Type IV
Height: Long type, Enhanced ergonomic lock
Shown with terminated and installed contacts.
Type
4
Height: Long type,
Enhanced
ergonomic lock
Type
3
Height: Long type,
Standard lock
1
A
1
No. of contacts
indicator
Cavity No.
Enhanced
ergonomic lock
3
Standard lock
A
Contact No. 1
No. of contacts
indicator
Cavity No.
Contact No. 1
B
P=7.92
7
1 Pos.
2 to 5 Pos.