| 類型 | led天花燈 | 型號 | 3*3w天花燈 |
| 燈光顏色 | 白 | 材質 | 鋁質 |
| 供電電壓 | 220(v) | 功率 | 3*1(w) |
| 光通量 | 270-300(lm) | 壽命 | 50000(h) |
| input voltage | ac85-265v |
| work frequency | 50-60hz |
| power consumption | 3w |
| diameter(mm) | 89.62mm |
| led efficiency | 90-100lm/w |
| led type | 1w led |
| led quantity | 3pcs |
| color rendering index | ≥75ra |
| color temperature | 2700-3500k(warm white) |
| 5700-6500k(pure white) | |
| lumimous flux | 240lm-270lm |
| power factor | ≥90% |
| life span | 50,000h |