型號: FBR163NCD012U-CSA-S
廠商: Fujitsu Limited
英文描述: Shielded Paired Cable; Number of Conductors:8; Conductor Size AWG:24; No. Strands x Strand Size:7 x 32; Jacket Material:Polyvinylchloride (PVC); Number of Pairs:4; Impedance:75ohm; Voltage Nom.:300V RoHS Compliant: Yes
中文描述: 功率繼電器1桿,3,5,10甲
文件頁數: 1/6頁
文件大小: 52K
代理商: FBR163NCD012U-CSA-S
G
Compact with high power (3 A to 10 A)
No. LR64026
Japan Electric Appliance Control Law (150–300 V)
Coil Rating
: Nominal power 0.36 W type
: Nominal power 0.5 W type (refer to the SPECIFICATIONS)
Nominal Voltage
(Example) 012: 12 VDC coil
024: 24 VDC coil (refer to the COIL DATA CHART)
RWB
Silver (3A)
Silver-cadmium oxide (3 A)
Silver-cadmium oxide (5 A)
Silver tin oxide alloy (5 A)
Silver-cadmium oxide (AC 10 A)
Silver tin oxide alloy (DC 10 A
POWER RELAY
1 POLE—3, 5, 10 A