型號: FBR163SCD012R-CSA
廠商: Fujitsu Limited
英文描述: POWER RELAY 1 POLE-3, 5, 10 A
中文描述: 功率繼電器1桿,3,5,10甲
文件頁數: 1/6頁
文件大小: 52K
代理商: FBR163SCD012R-CSA
I
ORDERING INFORMATION
FBR16
(a)
1
S
(c)
E
(d)
D
(e)
012
(f)
UH
(g)
–CSA
(h)
(i)
–S
(j)
[Example]
(b)
FEATURES
G
Compact with high power (3 A to 10 A)
6 types of contact materials available for home electronics
and automotive applications
Design conforms to the following safety standards
UL114 No. E63615
UL508 No. E63614
CSA
No. LR64026
Japan Electric Appliance Control Law (150–300 V)
For automatic assembly
Tube packaging suitable for automatic insertion
equipment is available
(a)
Series Name
FBR16: FBR160 Series
(b)
Contact Arrangement
1
: 1 form C (SPDT)
: 1 form A (SPST-NO)
(c)
Enclosure
N
: Flux free
: Plastic sealed
Coil Rating
: Nominal power 0.36 W type
: Nominal power 0.5 W type (refer to the SPECIFICATIONS)
Coil
: DC Coil
(f)
Nominal Voltage
(Example) 012: 12 VDC coil
024: 24 VDC coil (refer to the COIL DATA CHART)
UL Standard and Contact Material
UL 114
recognized
UL508
recognized
Material / Rating
U
UK
UH
UW
UHB
UWB
R
RK
RH
RW
RHB
RWB
Silver (3A)
Silver-cadmium oxide (3 A)
Silver-cadmium oxide (5 A)
Silver tin oxide alloy (5 A)
Silver-cadmium oxide (AC 10 A)
Silver tin oxide alloy (DC 10 A
(Continued)
FBR160 SERIES
POWER RELAY
1 POLE—3, 5, 10 A
相關PDF資料
PDF描述
FBR160 POWER RELAY 1 POLE-3, 5, 10 A