型號: FBR572ND24Y
廠商: Fujitsu Limited
英文描述: COMPACT POWER RELAY 1 POLE X 2?12A (28VDC) (FOR 24V BATTERY AUTOMOTIVE APPLICATIONS)
中文描述: 緊湊型功率繼電器1桿× 2?第12A(28V的直流)(為24V電池汽車應用)
文件頁數: 8/8頁
文件大小: 75K
代理商: FBR572ND24Y
8
FBR572, 582 SERIES
I
DIMENSIONS
[FBR582 type]
Unit: mm
2
562Maximum
22.9Max
G
Tube carrier
F&T
582D24-Y
9540A
26.0
G
Dimension
PC board mounting hole layout (BOTTOM VIEW)
4 — 1.3
2 —1.4
7.62
4 — 1.5
9
N.C.
N.O.
Schematic
(BOTTOM VIEW)
COM
4
COM
N.C.
N.O.
20pieces/tube
(3.09)
II
I
of their respective owners.
Rev. 02/25/2005.
Japan
Fujitsu Component Limited
Gotanda-Chuo Building
3-5, Higashigotanda 2-chome, Shinagawa-ku
Tokyo 141, Japan
Tel: (81-3) 5449-7010
Fax: (81-3) 5449-2626
Email: promothq@ft.ed.fujitsu.com
Web: www.fcl.fujitsu.com
North and South America
Fujitsu Components America, Inc.
250 E. Caribbean Drive
Sunnyvale, CA 94089 U.S.A.
Tel: (1-408) 745-4900
Fax: (1-408) 745-4970
Email: marcom@fcai.fujitsu.com
Web: www.fcai.fujitsu.com
Europe
Fujitsu Components Europe B.V.
Diamantlaan 25
2132 WV Hoofddorp
Netherlands
Email: info@fceu.fujitsu.com
Web: www.fceu.fujitsu.com
Asia Pacific
Fujitsu Components Asia Ltd.
102E Pasir Panjang Road
#04-01 Citilink Warehouse Complex
Singapore 118529
Email: fcal@fcal.fujitsu.com
www.fcal.fujitsu.com
Fujitsu Components
International
Headquarter
Offices
相關PDF資料
PDF描述
FBR582 COMPACT POWER RELAY 1 POLE X 2?12A (28VDC) (FOR 24V BATTERY AUTOMOTIVE APPLICATIONS)