型號: FDC37N958FR
廠商: Electronic Theatre Controls, Inc.
英文描述: Notebook I/O Controller with Enhanced Keyboard and System Control
中文描述: 筆記本電腦的I / O控制器,具有增強型鍵盤和系統控制
文件頁數: 276/316頁
文件大?。?/td> 999K
代理商: FDC37N958FR
SMSC DS – FDC37N958FR
Page 270
Rev. 09/01/99
POWER DISTRIBUTION
Table 86 - Type 1 Device
VCC0, “VBAT” (RTC)
0 volts
4.7 volts
4.7 volts
VCC1 (8051 + OTHER)
0 volts
VCC2 (SI/O)
5 volts
5 volts
Powerdown <20
"
a
Run on 4 MHz
Run on 4 MHz
14 Meg input
Table 87 - Type 2 Device
VCC0, “VBAT” (RTC)
3.3 volts
VCC1 (8051 + OTHER)
VCC2 (SI/O)
RTC only <1ua
Powerdown <20
"
a
Run on 4 MHz
Run on 4 MHz
14 Meg input
VCC2 < 3.7V ; lock-out host
VCC1 < 2.5V ; lock-out 8051
Type 1 Device:
V
cc
0 and V
cc
1 tied together and sourced by main battery supply.
Type 2 Device:
V
0 connected to Vbat.
1 connected to main battery supply.
2 is switched supply from either main battery or AC if plugged in.
相關PDF資料
PDF描述
FDC37N958FRTQFP DIODE ZENER SINGLE 200mW 5.1Vz 5mA-Izt 0.0588 2uA-Ir 2 SOD-323 3K/REEL