型號: FG3300AH-50DA
廠商: Mitsubishi Electric Corporation
英文描述: RIBBON CABLE, RND/FLAT, 60WAY, PER M; Cores, No. of:60; Conductor make-up:7/36AWG; Impedance:75R; Pitch:1.27mm; Voltage rating, AC:300V; Colour:Grey; Approval Bodies:UL, CSA; Area, conductor CSA:0.072mm2; Cable UL style number:UL RoHS Compliant: Yes
中文描述: 大功率逆變器使用的新聞包裝型
文件頁數: 4/4頁
文件大小: 73K
代理商: FG3300AH-50DA
Aug.1998
80
t
gq
t
s
V
D
= 1250V
V
DM
= 1875V
I
= 3300A
RG
= 17V
C
S
= 6.0
μ
F
L
= 0.2
μ
H
j
= 125°C
1600
D
= 1250V
DM
= 1875V
iGQ
= –40A/
RG
= 17V
C
= 6.0
F
L
= 0.2
H
j
= 125°C
1000
= 1250V
= 1875V
I
= 3300A
= 17V
= 125°C
4.0
= 1250V
GM
= 40A
iG
= 10A/
= 125°C
iT
= 500A/
300A/
100A/
40
gq
= 1250V
= 1875V
iGQ
= –40A/
= 17V
= 125°C
8
= 1250V
= 1875V
= –40A/
= 17V
= 125°C
5.0
g
RATE OF RISE OF TURN OFF GATE CURRENT (A/
TURN OFF TIME, TURN OFF STORAGE TIME
VS. RATE OF RISE OF TURN OFF GATE CURRENT
(TYPICAL)
g
TURN OFF CURRENT (A)
VS. TURN OFF CURRENT
(TYPICAL)
TURN OFF GATE CURRENT VS.
RATE OF RISE OF GATE CURRENT
TURN OFF CURRENT (A)
TURN OFF GATE CURRENT
VS. TURN OFF CURRENT
TURN ON CURRENT (A)
TURN ON SWITCHING ENERGY
(MAXIMUM)
TURN OFF SWITCHING ENERGY
(MAXIMUM)
MITSUBISHI GATE TURN-OFF THYRISTORS
FG3300AH-50DA
HIGH POWER INVERTER USE
PRESS PACK TYPE
相關PDF資料
PDF描述
FG3300AH-50DA RIBBON CABLE, RND/FLAT, 64WAY, PER M; Cores, No. of:64; Conductor make-up:7/36AWG; Impedance:75R; Pitch:1.27mm; Voltage rating, AC:300V; Colour:Grey; Approval Bodies:UL, CSA; Area, conductor CSA:0.072mm2; Cable UL style number:UL RoHS Compliant: Yes