型號: FMS6G15US60S
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: IGBT 晶體管
英文描述: Compact & Complex Module
中文描述: 15 A, 600 V, N-CHANNEL IGBT
封裝: 25PM-AA, 25 PIN
文件頁數(shù): 1/10頁
文件大小: 754K
代理商: FMS6G15US60S
2005 Fairchild Semiconductor Corporation
FMS6G15US60S Rev. B1
1
www.fairchildsemi.com
F
August 2005
FMS6G15US60S
Compact & Complex Module
Features
Short Circuit Rated 10
μ
s @ T
C
= 100
°
C, V
GE
= 15V
High Speed Switching
Low Saturation Voltage : V
CE
(sat) = 2.1 V @ I
C
= 15A