型號: FQI85N06
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: 30V N-Channel PowerTrench MOSFET
中文描述: 85 A, 60 V, 0.01 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-262
封裝: I2PAK-3
文件頁數: 3/9頁
文件大小: 588K
代理商: FQI85N06
2000 Fairchild Semiconductor International
F
Rev. A, April 2000
0
V
DS
= 30V
V
DS
= 48V
Note : I
D
= 85A
G
Q
G
, Total Gate Charge [nC]
10
C
iss
= C
gs
gd
= shorted)
oss
gd
rss
Notes :
1. V
= 0 V
2. f = 1 MHz
rss
oss
iss
, Drain-Source Voltage [V]
0.2
SD
, Source-Drain voltage [V]
0.8
Notes :
1. V
= 0V
2. 250 s Pulse Test
25
I
D
0
GS
= 20V
= 10V
Note : T
J
= 25
R
]
I
, Drain Current [A]
2
= 30V
2. 250 s Pulse Test
, Gate-Source Voltage [V]
10
10.0 V
8.0 V
7.0 V
6.0 V
5.5 V
5.0 V
Bottom : 4.5 V