| 型號: | FS10SM-16A |
| 廠商: | POWEREX INC |
| 元件分類: | JFETs |
| 英文描述: | 20 Characters x 2 Lines, 5x7 Dot Matrix Character and Cursor |
| 中文描述: | 10 A, 800 V, 0.98 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET |
| 封裝: | TO-3P, 3 PIN |
| 文件頁數: | 1/4頁 |
| 文件大小: | 47K |
| 代理商: | FS10SM-16A |

相關PDF資料 |
PDF描述 |
|---|---|
| FS10SM-18A | 20 Characters x 2 Lines, 5x7 Dot Matrix Character and Cursor |
| FS10SM-18A | 20 Characters x 2 Lines, 5x7 Dot Matrix Character and Cursor |
| FS10SM-9 | HIGH-SPEED SWITCHING USE |
| FS10SM-9 | Nch POWER MOSFET HIGH-SPEED SWITCHING USE |
| FS10UM-10 | Bench Power Supply; Output Voltage:14VDC; Output Current:12A; Calibrated:No; Display Technology:LED |
相關代理商/技術參數 |
參數描述 |
|---|---|
| FS10SM18A | 制造商:未知廠家 制造商全稱:未知廠家 功能描述:TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 900V V(BR)DSS | 10A I(D) | TO-247VAR |
| FS10SM-18A | 制造商:Panasonic Industrial Company 功能描述:FAN |
| FS10SM2 | 制造商:未知廠家 制造商全稱:未知廠家 功能描述:TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 100V V(BR)DSS | 10A I(D) | TO-247VAR |
| FS10SM3 | 制造商:未知廠家 制造商全稱:未知廠家 功能描述:TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 150V V(BR)DSS | 10A I(D) | TO-247VAR |
| FS10SM9 | 制造商:未知廠家 制造商全稱:未知廠家 功能描述:TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 450V V(BR)DSS | 10A I(D) | TO-247VAR |