| 型號: | FS10UM-12 |
| 廠商: | POWEREX INC |
| 元件分類: | JFETs |
| 英文描述: | DC SWITCHING POWER SUPPLY PROGRAMMABLE 1-40VDC 0-5A |
| 中文描述: | 10 A, 600 V, 0.94 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220 |
| 封裝: | TO-220, 3 PIN |
| 文件頁數: | 1/4頁 |
| 文件大小: | 43K |
| 代理商: | FS10UM-12 |

相關PDF資料 |
PDF描述 |
|---|---|
| FS10UM-14A | Bench Power Supply; Output Voltage:30V; Output Current:1A; Output Power Max:70W; Number of Outputs:1; Calibrated:No; Display Technology:LED |
| FS10UM-14A | Bench Power Supply; No. of Outputs:1; Output Voltage:60V; Output Current:2A; Output Power Max:210W; Calibrated:No; Display Technology:LED RoHS Compliant: NA |
| FS10UM-6 | HIGH-SPEED SWITCHING USE |
| FS10UM-6 | Nch POWER MOSFET HIGH-SPEED SWITCHING USE |
| FS10UM-9 | HIGH-SPEED SWITCHING USE |
相關代理商/技術參數 |
參數描述 |
|---|---|
| FS10UM14A | 制造商:未知廠家 制造商全稱:未知廠家 功能描述:TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 700V V(BR)DSS | 10A I(D) | TO-220AB |
| FS10UM-14A | 制造商:POWEREX 制造商全稱:Powerex Power Semiconductors 功能描述:Nch POWER MOSFET HIGH-SPEED SWITCHING USE |
| FS10UM2 | 制造商:未知廠家 制造商全稱:未知廠家 功能描述:TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 100V V(BR)DSS | 10A I(D) | TO-220AB |
| FS10UM3 | 制造商:未知廠家 制造商全稱:未知廠家 功能描述:TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 150V V(BR)DSS | 10A I(D) | TO-220AB |
| FS10UM4A | 制造商:未知廠家 制造商全稱:未知廠家 功能描述:TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 200V V(BR)DSS | 10A I(D) | TO-220AB |